map markerul. Postępu 3, 02-676 Warszawa
facebook

Jak wykorzystać palety przemysłowe?

Palety przemysłowe służą do składowania i przechowywania towarów. Zwykle używane są w magazynach lub sklepach. Warto jednak wiedzieć, że zużyte palety nie zawsze muszą wylądować na śmietniku. Bardzo łatwo i przy użyciu niewielkich nakładów finansowych można je przerobić na designerskie meble oraz przedmioty domowego użytku, a nawet ozdobić nimi ścianę.

Zestaw z palet przemysłowychPalety przemysłowe, a szczególnie palety euro, mają ustandaryzowane wymiary, co ułatwia tworzenie z nich segmentów oraz dopasowanie ich do siebie. Przed wykorzystaniem palet używanych, należy je dokładnie oczyścić. Niekiedy konieczne będzie także lakierowanie lub malowanie, ale np. w przypadku tworzenia mebli lepiej to zrobić na samym końcu.

Jak wykorzystać palety przemysłowe w domu?

Palety przemysłowe można wykorzystać do stworzenia zestawu wypoczynkowego, składającego się z sofy, foteli i stolika. Równie efektowne jest ozdobienie ściany ułożeniem na niej palet. Dzięki temu można tam łatwo przymocować do niej ozdoby, wieszaki, a jeśli powiesi się palety odwrotną stronę, mogą stanowić półkę, na której można eksponować np. kolekcję książek. Interesującym pomysłem jest wykorzystanie samego drewna z palet, z którego można zrobić np. półeczki na kuchenne przyprawy lub salonowy stolik na pamiątki. Takie meble i dekoracje idealnie komponują się z drewnianymi skrzynkami, które również pasują do współczesnych, modernistycznych wnętrz. Designerskie półki ze skrzynek i zestaw wypoczynkowy stworzony z palet obitych przyjemnym w dotyku materiałem to dobry sposób, aby nadać przestrzeni rustykalny charakter.

Jak wykorzystać palety przemysłowe w ogrodzie?

Meble ogrodowe z palet zdobywają coraz większą popularność. Z ułożonych na sobie kilku palet można wykonać solidny stół, idealny do letniego grillowania, a ogrodowe fotele, pokryte impregnatem, mogą stać na zewnątrz nawet podczas deszczu. Oryginalnym pomysłem jest stworzenie z palet altany, którą można obsadzić bluszczem lub winoroślą. Odpowiednio poukładane i rozmieszczone w ogrodzie palety mogą służyć za grządki, a nawet nietypowy kwietnik. Stworzenie mebli na taras lub do ogrodu to doskonały pomysł także dlatego, że są lekkie i łatwo je transportować. Są niezwykle wytrzymałe, a przy tym niewiele ważą i nie ma problemu, aby doczepić do nich kółka.