map markerul. Postępu 3, 02-676 Warszawa
facebook

Pomysły na meble ogrodowe z palet

Posiadając własny ogród lub większy taras, warto zainwestować w odpowiednie meble. Nie ma nic przyjemniejszego niż letnie wieczory spędzone ze znajomymi czy ciepłe poranki z kawą i dobrą książką na świeżym powietrzu. Meble przeznaczone do ogrodu powinny być przede wszystkim trwałe, lekkie i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wbrew temu, co można podejrzewać, meble z palet ogrodowych spełniają wszystkie te warunki.

Przygotowanie palet do malowaniaJak wybrać palety na meble ogrodowe?

Meble ogrodowe z palet najlepiej wykonać z europalet. Mają ustandaryzowane wymiary (120x80x14,4 cm), co sprawia, że łatwiej będzie je dopasować do siebie, a poza tym są wykonane z jednolitego drewna, co wpływa na ich walory estetyczne. Koszt zakupu jednej europalety to około 30-50 zł, co sprawia, że meble ogrodowe wykonane z nich są szczególnie tanie. Przygotowanie europalet do tworzenia mebli należy zacząć od oczyszczeniach ich z kurzu i brudu. Kolejnym krokiem powinno być dokładne oszlifowanie każdej palety za pomocą papieru ściernego. Najlepiej polakierować je lub zaimpregnować środkiem, który będzie przeciwdziałał warunkom pogodowym.

Jak zbudować meble ogrodowe?

Stworzenie zestawu mebli ogrodowych będzie wymagało dwóch palet na stolik, po trzech na każdy fotel i sześciu palet na sofę. Stworzenie stolika polega na skręceniu dwóch palet ze sobą (jedna na drugiej). Aby zrobić fotel, do takiej samej konstrukcji wystarczy dokręcić z tyłu oparcie. Sofa z kolei składa się z dwóch połączonych ze sobą foteli. Na siedziskach warto ułożyć warstwy poduszek i pledów, aby meble były wygodne. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że nie powinny one zostawać na zewnątrz nocą i w czasie deszczu.

Pomysły na wykorzystanie palet w ogrodzie

Meble ogrodowe z europalet są uniwersalne, ponieważ dzięki swojemu ekologicznemu wyglądowi doskonale komponują się z przyrodą. Ich zaletą jest także to, że można je dowolnie rozbudowywać - sofie i fotelom przykręcić oparcia po bokach, a do stolika przymocować kółka, aby był łatwiejszy w transporcie. Z palet lub z drewna pozyskanego z nich można także zbudować altanę, którą warto obsadzić winoroślą. Z meblami ogrodowymi stworzonymi z palet euro doskonale komponują się dekoracje ze skrzynek drewnianych.