map markerul. Postępu 3, 02-676 Warszawa
facebook

Palety EURO (europalety EPAL)

Co jest napisane na palecie Euro z certyfikatem?

Palety Euro (europalety) to drewniane platformy, które posiadają na lewym oraz prawym klocku zastrzeżone znaki markowe EPAL, UIC oraz wciąż aktualne znaki poszczególnych kolei państwowych QBB (Austria), HZ (Chorwacja), GREEN CARGO (Finlandia, Norwegia, Szwecja), CD (Czechy), DSB (Dania), ZSSK CARGO (Słowacja), MAV (Węgry). Klocek środkowy zawiera informacje o obróbce fitosanitarnej ISMP15 (wysuszenie palety – certyfikat IPPC) oraz alfanumeryczne oznaczenie danego producenta jak również datę produkcji palety.

Klasyfikacja gatunków – palety jasne i ciemne.

W handlu paletami wyróżnia się dwa gatunki używanych palet Euro. Palety jasne, czyste i suche, noszące znikome ślady użytkowania oznacza się jako pierwszy gatunek. Szary bądź ciemny kolor palety będący naturalnym procesem starzenia się drewna określa się jako gatunek drugi. Naturalnie paleta drugiego gatunku jest tańsza a jej kolor nie wpływa ujemnie na właściwości nośne.

Cyfry – dane techniczne.

Palety Euro EPAL mają ściśle określone wymiary poszczególnych elementów. Waga jednej palety oscyluje w granicach 25kg przy wilgotności drewna 22%. Na platformie dopuszcza się transportowanie produktów nie przekraczających 1500kg. Najczęściej na rynku występuje paleta o wymiarach 1200mm x 800mm jednakże występują również certyfikowane platformy EPAL 1200mm x 1000mm oraz 800mm x 600mm. Typ gwoździ jak również ich układ wbicia w deski jest jasno określony.

Szczegółowe informacje – warto się zapoznać.

Polecamy zapoznanie się z kartami oceny palet ECR. Jest to czytelne, proste w zrozumieniu kompendium wiedzy, który powinien znać każdy podmiot uczestniczący w obrocie palet. Wyróżniamy 3 typy kart:
- ZIELONA (cechy prawidłowych palet Euro)
- ŻÓŁTA (dopuszczalne ubytki w paletach certyfikowanych)
- CZERWONA (wady dyskwalifikujące paletę)

Europaleta

Wycena zamówienia
Wiadomość wysłano
Wyślij zapytanie