map markerul. Postępu 3, 02-676 Warszawa
facebook

Zestaw wypoczynkowy z palet przemysłowych

Stworzenie zestawu wypoczynkowego z palet to nie tylko rozwiązanie pozwalające na oszczędność, ale przede wszystkim desingerski pomysł na nowoczesne wnętrze. Coraz modniejsze dodatki w stylu rustykalnym znakomicie komponują się z takimi meblami. Ponadto meble z palet doskonale wpisują się w niezwykle popularną w ostatnim czasie filozofię "zero waste", która zakłada zminimalizowanie ilości produkowanych śmieci.

Malowanie mebli z paletPrzygotowanie palet do tworzenia z nich mebli opiera się przede wszystkim na dokładnym wyczyszczeniu ich ze wszelkiego rodzaju kurzu i brudu. Następnie warto palety oszlifować, aby żadne niepożądane kawałki drewna z nich nie odpadały i nikt nie wbił sobie drzazgi. Jeśli tworzone meble mają służyć na tarasie lub ogrodzie, warto palety zaimpregnować lub polakierować.

Jak przygotować stolik z palet?

Aby stworzyć stolik z palet, trzeba przygotować dwie lub trzy palety (w zależności od potrzebnej wysokości stolika) o takim samym rozmiarze. Do jednej z nich warto przymocować kółka, dzięki czemu cała konstrukcja będzie łatwa do przenoszenia. Następnym krokiem jest przytwierdzenie do siebie palet. Można oczywiście je do siebie przykleić, ale o wiele trwalszym i prostszym rozwiązaniem jest przybicie ich do siebie. Na samej górze stworzonej konstrukcji warto ułożyć szklany blat, który jest funkcjonalny i znakomicie wpisuje się w modny ostatnio styl eko.

Jak stworzyć sofę i fotele z palet?

Zestaw wypoczynkowy stworzony z sofy i foteli może wydawać się skomplikowany, ale tak naprawdę składa się z modułów. Każdy moduł stworzony jest z ustawionych na sobie dwóch palet tworzących siedzisko i jednej ustawionej pionowo, tworzącej oparcie. Jeden taki moduł to fotel, a dwa lub trzy (w zależności od pożądanych wymiarów) połączone ze sobą tworzą sofę. Poszczególne palety najlepiej ze sobą połączyć, aby cały zestaw był stabilny.

Czym obić meble z palet?

Aby zestaw wypoczynkowy spełniał swoją funkcję, nie ma konieczności obijania go jakimś materiałem. Najlepiej na fotelach i sofie ułożyć kilka warstw poduszek i ewentualnie przykryć wszystko miękką w dotyku narzutą. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, gdyż czyni cały zestaw łatwym do wyczyszczenia, a upranie poduszek lub wymienienie ich na nowe jest prostsze i tańsze niż zmiana trwałej tapicerki.