map markerul. Postępu 3, 02-676 Warszawa
facebook

Ceny palet na meble wahają się między 20 a 50 zł + Twoja kreatywność = WSPANIAŁE WNĘTRZE

Meble z europalet oraz palet przemysłowych wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Podpowiadamy, jak kreatywnie wykorzystać te opakowania drewniane.

Nie jest tajemnicą, że przywracanie „drugiego życia” europaletom zyskało w ostatnim czasie ogromną grupę fanów. Trudno się dziwić, takie rozwiązanie ma cały szereg zalet: jest ekonomiczne, modne i bardzo efektowne. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak możesz wykorzystać palety przemysłowe, aby stworzyć z nich praktyczne i niepowtarzalne meble do domu i ogrodu.

U kogo sprawdzą się meble z palet? Meble z palet cechuje duża uniwersalność. Mogą sprawdzić się w pierwszym mieszkaniu młodej pary, studentów lub ekskluzywnej willi pod Warszawą. Specjaliści od wystroju wnętrz doradzają, aby nawet bardziej konserwatywne wnętrza przyozdabiać tego typu meblami. Dlaczego? Ponieważ przełamują konwencję i wprowadzają niepowtarzalny luz i świeżość. Widać to na przykładzie modnego stylu skandynawskiego, w którym meble z palet sprawdzają się doskonale.

Poza tym, nie musisz kupować gotowych mebli. Jeśli lubisz majsterkować (a to nie wymaga dużej pracy i zaawansowania) możesz samodzielnie wykonać meble z palet przemysłowych. Ich ceny wahają się w zależności od stanu materiału i miejsca zakupu. Jeśli jednak chcesz postawić na takie rozwiązanie, szukaj w skupach palet. Ceny europalet wahają się w granicach 20 zł za ciemne palety do 50 złotych za nowe oszlifowane europalety. Trzeba przyznać, że to zdecydowanie niska cena, jak na materiał budulcowy dla mebli.

Jakie meble możesz zrobić z palet? Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się drobne wstawki, jak stoliki kawowe z europalet. Dziś warto wykazać się zdecydowanie większą kreatywnością. Coraz częściej można zobaczyć (i z łatwością znaleźć projekty) łóżek, regałów czy mebli ogrodowych. Ich budowa, nawet na własną rękę, jest nieskomplikowana, tania i bardzo efektowna.

Jak zbudować łóżka z palet przemysłowych? To bardzo proste. Prosta, zbita z kilku europalet rama idealnie sprawdza się jako baza pod materac. To ogromna oszczędność, biorąc pod uwagę ceny łóżek w sklepach wnętrzarskich. A w kwestii ogrodu – dzięki paletom możesz wyczarować fantastyczny i wyróżniający się kwietnik lub samodzielnie zaprojektować miniaturowy ogród wertykalny.

Tani materiał, jakim są europalety, sprawia, że nic Cię nie ogranicza. Masz pełną dowolność w wymyślaniu kolejnych projektów lub w wykorzystywaniu tych dostępnych w internecie. Potraktuj to jako chwilowe zastępstwo dla docelowych mebli, odświeżenie nudnego wystroju lub element skandynawskiego wystroju całości. Eksperci są zgodni, że meble z palet pozostaną w modzie jeszcze przez długie lata.