map markerul. Postępu 3, 02-676 Warszawa
facebook

Nasze inspiracje: biurko z palet

Biurko z palet to znakomity pomysł, który sprawdzi się szczególnie w rustykalnych wnętrzach, ale równie dobrze pasuje do nowoczesnych, industrialnych wnętrz. Wszystko zależy od jego konstrukcji oraz ozdobienia materiałów.

Zupełnie inaczej będzie wyglądało biurko ozdobione koronką i pomalowane w stylu shabby chic niż połączenie drewna i szkła, które znakomicie wpisze się w stylistykę loftu. Zrobienie biurka z palet to nie tylko designerski pomysł, ale także idealne rozwiązanie dla miłośników DIY. Warto także zaznaczyć, że zrobienie takiego mebla jest tanie i wpisuje się w trendy ekologiczne.

Przygotowanie palet do budowy biurka

Zbudowanie biurka z palet przemysłowych (szczególnie takich, które były już wcześniej używane) wymaga odpowiednich przygotowań. Przede wszystkim należy takie palety wyczyścić. Najlepiej użyć do tego zwykłej wody z mydłem, ale trzeba uważać, aby nie rozmokły, bo wtedy będą się rozsychać. Następnie należy je dokładnie oszlifować papierem ściernym, aby nie pozostały żadne nierówności. Ostatnim krokiem jest pomalowanie palet podkładem i lakierem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować palety na dowolny kolor.

Jak zbudować biurko z palet przemysłowych?

Stworzenie biurka z palet wymaga blatu, trzech palet przemysłowych, przygotowanych według powyższego schematu oraz zestawu wkrętów, aby je ze sobą połączyć. Opcjonalnym, chociaż bardzo funkcjonalnym, dodatkiem są cztery kółka, aby biurko było mobilne. Sama budowa biurka jest dziecinnie prosta - wystarczy jedną paletę przeznaczyć na blat, a z dwóch pozostałych zrobić boki. Całość najlepiej połączyć za pomocą solidnych wkrętów, aby była solidna i długo służyła. Na samym wierzchu konstrukcji należy zamocować blat.

Blat do biurka z palet przemysłowych

Wybór odpowiedniego blatu do biurka nie jest prostą sprawą. Wszystko zależy od przeznaczenia mebla. Jeśli ma służyć do pracy przy komputerze, dobrze sprawdzi się blat ze sklejki, ale jeśli ma służyć do rysowania - idealny będzie blat szklany. Warto również dopasować wygląd blatu do wystroju wnętrza. Blat z pomalowanej sklejki będzie pasował do przestrzeni rustykalnych i dziewczęcego pokoju, a z kolei szkło znakomicie wpisuje się w nurt industrialny. Będzie dobrze wyglądać w nowoczesnych wnętrzach, utrzymanych w klimacie loftu.