map markerul. Postępu 3, 02-676 Warszawa
facebook

Nasze inspiracje: łóżko z palet przemysłowych

Zbudowanie łóżka z palet to tanie rozwiązanie, które może uczynić sypialnię miejscem nie tylko klimatycznym, ale także urządzonym w zgodzie z najnowszymi trendami. Łóżko z palet można dopasować do wystroju całego domu i pomalować lub polakierować, ale ogromną popularnością cieszą się te meble, które pozostawione zostały surowe, dokładnie oszlifowane.

Biorąc pod uwagę koszt wszystkich potrzebnych materiałów, nie tylko samych palet przemysłowych, ale także papieru ściernego i lakieru, cena całej ramy tworzącej łóżko nie przekracza 300 zł.

Do jakich wnętrz pasuje łóżko z palet?

Łóżko z palet idealnie wpisuje się w trend eko we wnętrzarstwie. Pasują do niego rustykalne dodatki oraz naturalne materiały, takie jak len czy wełna. Recykling, któremu poddawane są palety, z których tworzone są meble, to jeden z filarów filozofii "zero waste", która ma na celu zminimalizowanie liczby produkowanych przez człowieka śmieci. Stworzenie łóżka z palet jest nie tylko ekologiczne i tanie, ale także niezwykle zgodne z najnowszymi trendami.

Jak wybrać palety na łóżko?

Do zbudowania łóżka z palet najlepsze będą europalety. Mają standardowe wymiary 120 × 80 × 14,4 cm, co sprawia, że ustawienie z nich prostokąta będzie idealnie pasować do materaca o wymiarach 240 x 160 cm. Ze względów estetycznych najlepiej zdecydować się na palety z litego drewna. Przed zbudowaniem łóżka wszystkie palety należy dokładnie oczyścić z całego kurzu i brudu. Następnie, wykorzystując drobny papier ścierny, trzeba każdą z palet pozbawić wszystkich nierówności. Jest to szczególnie istotne, ze względu na drzazgi i drobne kawałki drewna, które mogą później przeszkadzać.

Jak zbudować łóżko z palet?

Aby zbudować łóżko z palet, należy przygotować cztery europalety. Po wcześniejszym przygotowaniu, najlepiej je połączyć ze sobą na planie czworokąta za pomocą wkrętów, aby cała konstrukcja była stabilna i bezpieczna. Interesującym pomysłem jest połączenie ze sobą sześciu europalet tak, aby poza materac wystawał spory kawałek palety. Może on posłużyć jako nocny stolik na drobiazgi. Gotowe łóżko z palet można obić za pomocą zszywacza tapicerskiego jakimś miłym w dotyku materiałem, ale o wiele lepiej prezentuje się surowy materiał. Takie rozwiązanie jest także praktyczniejsze - upranie narzuty jest o wiele prostsze niż wymiana obicia całej ramy.