Szukasz inspiracji do swojego ogrodu? Chciałbyś postawić na modny styl rustykalny, który doda całości więcej życia i charakteru? Nie przepłacaj i samodzielnie wykonaj fantastyczny kwietnik z popularnych palet przemysłowych! Już teraz zaproś do swojego ogrodu niepowtarzalny klimat wiejskiej beztroski.
Nie musisz przepłacać, kupując popularne meble ogrodowe z hipermarketu. W niezwykle prosty sposób, a do tego bardzo ekonomiczny, możesz samodzielnie zrobić bardzo gustowną i efektowną dekorację do ogrodu lub na taras. Kwietnik to doskonały pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych palet przemysłowych. Nie ma przy tym wiele pracy, a same materiały niezwykle łatwo zdobyć, do tego bardzo niskim kosztem. Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca do posadzenia swoich kwiatów lub ziół, tego typu kwietnik z pewnością przypadnie Ci do gustu.
Kwietnik z europalet – co przygotować?
Lista zakupów nie jest długa. Wystarczy, że zaopatrzysz się w:
Większość z wymienionych rzeczy zapewne znajduje się w Twoim domu. Jeśli chodzi o same puszki, możesz wybrać np. te po brzoskwiniach lub ananasach. Idealnie sprawdzą się w Twoim kwietniku, zwłaszcza, jeśli odpowiednio je pomalujesz. Tu już panuje absolutna dowolność, którą ogranicza tylko Twoja wyobraźnia i pomysłowość.
Budowa kwietnika z palet przemysłowych krok po kroku
Jak zacząć? Przede wszystkim musisz oczyścić paletę z wszelkich zabrudzeń i nierówności, np. drzazg. Użyj w tym celu papieru ściernego. Następne pomaluj całość farbą olejną i odstaw paletę do wyschnięcia w ciepłe i suche miejsce.
Teraz możesz usunąć etykiety z metalowych puszek, malując je na dowolnie wybrany kolor. Możesz zastosować kolor jednolity lub nieco pobawić się różnymi kolorami – koncepcja zależy tylko od Ciebie. Jeśli masz jakiś kreatywny pomysł, nie bój się go wcielić w życie.
Po wyschnięciu puszek, zrób w ich dnach otwory, najlepiej przy wykorzystaniu metalowego gwoździa. To ważne dla roślin, których korzenie potrzebują oddychać. Na koniec przymocuj puszki do palety za pomocą metalowej obejmy lub przybijając je gwoździami. Na koniec wystarczy zapełnić puszki podłożem i zasadzić w nich rośliny.