map markerul. Postępu 3, 02-676 Warszawa
facebook

Drewno pozostaje w modzie. Dlaczego warto postawić na europalety w swoim domu?

Meble z europalet z przytupem weszły do polskich wnętrz i wszystko wskazuje na to, że prędko z nich nie wyjdą. To już nie tylko tani zamiennik mebli w studenckich mieszkaniach – obecnie europalety zdobią niezwykle eleganckie apartamenty. Wszystko za sprawą popularności stylu skandynawskiego, który cechuje spokój i doskonała  harmonia w której chce się przebywać i przede wszystkim odpoczywać.

Same europalety, po odpowiednim oczyszczeniu, stanowią doskonały materiał pod budowę wszelkiego rodzaju ozdób w postaci rustykalnych kwietników oraz mebli. Wystarczy przejrzeć przykładowe realizacje łóżek, stolików, kanap, czy nawet szafek, aby przekonać się jak wielki potencjał drzemie w popularnych paletach. Europalety to postawienie na niską cenę i stylowy wygląd połączony z ogromną funkcjonalnością. 

Dziś można już kupić meble z europalet w sklepach, jednak nie daje to tak dużej satysfakcji, jak wykonanie ich samemu. Nie musisz się bać, nie jest to trudną sztuką. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę ogromną ilość poradników dotyczących tego typu prac. Kluczowa jest funkcjonalność palety – to bardzo wdzięczny materiał do pracy, który po łatwej i szybkiej obróbce papierem ściernym nabiera ogromnej szlachetności.

Zastanawiasz się pewnie, co mógłbyś przygotować z palety. Dobrym wyborem może być stolik kawowy, wykonany z najbardziej popularnej „europalety” o wymiarach 120x40x14,5 cm. Dla podwyższenia stolika, warto zamontować kółka lub użyć dwóch palet, które ustawia się na sobie. Do tego mamy absolutną dowolność w kwestii estetyki – możesz pomalować je na dowolny kolor, nawet najbardziej szalony. W tym ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Konieczne zobacz inne inspiracje na naszym firmowym blogu. A jeżeli potrzebujesz gotowych heblowanych palet, również znajdziesz je u nas.